Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

Звіт Президента учнівського парламенту «Віче» за 2020-2021 навчальний рік

Першим завданням шкільного колективу на початку навчального року було оновлення шкільний парламенту. Для поповнення шкільного парламенту новими активістами було сформовано робочу групу (представники від всіх 8 комітетів парламенту 10-11 класи), яка обирала з учнів 9 та 8класів доповнення  до своєї команди. Так на початку жовтня у нас був обраний президент шкільного парламенту, сформований старостат школи та шкільний парламент.

Всі голови комісій добре розуміли своє завдання та мету роботи в комітетах. Перш за все увага була акцентована на те, що потрібно згуртувати новостворений колектив, працювати з кожним учнем індивідуально, розвивати свої здібності та допомогти розвинути здібності товаришів.

На початку навчального року очолив шкільний парламент  Довжук Михайло (10-В).

У 2019-2020 навчальному році учнівський колектив працював над пошуками цікавих форм роботи, адже в умовах карантину та часткового дистанційного навчання складно проводити вже традиційні заходи.

В цьому році ми запланували та провели такі заходи та акції:

 1. «Ерудит»: відновлення роботи репетиторського центру «Алгоритм»

в новому форматі. Проводилися індивідуальні консультації учнів(всього 36 учнів) з навчальних предметів(математика, фізика, хімія, англійська мова, біологія).

 • «Милосердя»: шкільним активном було проведено ряд благодійних акцій та  надана волонтерська допомога учням нашої школи та міста; була проведена акція «Допоможи солдату»; зібрані подарунки (солодощі, обереги та малюнки) для військових, які знаходяться в зоні  ООС; зібрані речі, іграшки, канцелярське приладдя для вихованців дитячого будинку. До Дня вчителя привітали вчителів-пенсіонерів з професійним святом.
 • «Гарт»: поновлення та щоденне проведення веселої руханки для учнів початкової школи на III перерві. Проводилися веселі ігри на перервах для початкової школи в вересні, жовтні, квітні, травні  на вулиці.
 •  «Радіо-центр»: на перервах в школі звучить українська музика для патріотичного виховання школярів. Кожного понеділка робочий тиждень розпочинається з урочистого підняття прапору і  гімн  України лунав для всієї школи. До кожного святкової чи пам’ятної дати наші радіоведучі готували тематичні радіоефіри ( «Пішоходам – безпечний рух!», «День вчителя», « За мир у всьому світі – це значить – за життя», «Серед братських могил у краю степовім», «Козацькі забави», «Твоя правова культура», «Людяність в нелюдський час», «СНІД – проблема XXI століття!», «Чарівник Святий Миколай», «Рік новий – прекрасне свято мрій», «День свободи та гідності», «День української писемності», «Сірники – не іграшка!», «З газом будь обережним!», «Охорона праці очима дітей», «Крути – смолоскип у минуле», «Афганістан – мій біль», «День закоханих», «Рідна мова для кожного з нас», « Вітаємо жінок», «Святкуємо масляну», «День цивільної оборони», «День землі», «Вишиванка – генетичний код народу!», «День пам’яті», «День сім’ї»).
 • Правопорядок: здійснював рейди по перевірці зовнішнього вигляду та дисципліни, рейди по перевірці стану класних кімнат, слідкували за правопорядком в школі, перевіряли роботу чергових по школі.
 • «Еко – центр»: у жовтні, квітні та травні були проведені шкільні толоки, відбувається постійний контроль за станом рослин в класних кімнатах. З вересня учнівське самоврядування продовжило активну роботу над проєктом по сортування сміття.
 • «Прес-центр»: робилися тематичні виставки стіннівок, малюнків («Пішоходам – безпечний рух!», «Мій рідний край!», «День вчителя»,

« День миру!», «Серед братських могил у краю степовім», «Козацькі забави», «Мої права», «Голодомор», «СНІД – проблема XXI століття!»,  «З новим роком!», «День свободи та гідності», «День української писемності», «Охорона праці очима дітей»). Репортажі та інтерв’ю про цікаві події в школі, робили різні оголошення учням, приймали участь у ведені сайту школи.

 • «Дозвілля»:  для учнів 1-2 класів  був створенний лепбук «Дотримуйте правила дорожнього руху». Проведена акція до Дня миру акція  «Ми за мир!». На День вчителя  була проведена безпрограшна лотерея. В ній прийняли участь всі присутні вчителі та адміністрація школи. Після цього учнями 11-х класів був підготовлений концерт до цього свята.  До Дня українського козацтва відбулася військово-спортивна гра «Козацькі забави», в якій змагалися команди учнів10-х, 11-х класів та військовослужбовці в/ч А 2183 та в/ч А 2709. Напередодні осінніх канікул учнівське самоврядування влаштувало виставку учнівських творчих робіт «Осінній вернісаж» (для учнів 1-7 класів) та  концерт до свята Хеллоуіну (для 8-11 класів). Після цього відбулася дискотека. 15 листопада відбулося вже традиційне свято творчості «Моя талановита сім’я». Взяли участь у підготовці заходу «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу». Учнівське самоврядування влаштувало «куточок пам’яті», а також була проведена акція, в якій прийняли участь всі бажаючі учні «Схиляя голову в скорботі….. Я голосую за життя. 26-28 грудня в школі відбулися новорічні вистави, підготовлені 14-15 лютого в школі пройшов традиційний бал до Дня закоханих. 21 лютого свято до Міжнародного дня рідної мови «Слово про рідну мову – барвисту і чудову». Допомогли в підготовці до святкування Масляної. Привітання до Дня 8 березня, яке підготували учні 10-А класу;       

  Здобули перемоги в різних міських та обласних творчих конкурсах в міському конкурсі «Світ надія Дивосвіт» (номінація театральний колектив) зайняли І місце та ІІ в області, в фольклорному конкурсі «Різдвяні канікули» І місце в міському етапі та ІІІ в обласному, в суспільної акції «Громадянин – 2021» (номінація освітній простір») ІІІ місце.

Отож, робота шкільного парламенту у нашій школі налагоджена досить добре. Є надбання і помилки, з якими приходить досвід. Закладено підвалини великої справи – залучення учнів до участі у шкільних справах, частково, у справах міста. Протягом навчального року всі комісії учнівського парламенту, органу учнівського самоврядування, намагалися добре впоратися зі своєю роботою. Більшість учнів школи із задоволенням брали учать в учнівському самоврядуванні, в організації колективних творчих справ. Учні вчилися бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію.

Аналізуючи діяльність за 2020-2021 навчальний  рік можна зробити наступні висновки (рекомендації):

 • В наступному навчальному році необхідно спланувати та спрямувати роботу учнівського самоврядування по залученню більшої кількості дітей, з числа пасиву, до участі в учнівському самоврядуванні та організації колективних творчих справ;
 • Залучення учнів до активного спортивного життя; волонтерської діяльності; екологічної акції «Життя без сміття»;
 • Впроваджувати нові моделі учнівського самоврядування;
 • Активніше залучати членів учнівського самоврядування до нетрадиційних форм проведення шкільних та міських заходів, організації дозвілля.

Президент учнівського самоврядування                              М.Довжук

Первомайського НВК «ЗОШ I-II ст. – №15»

Як розповідати підліткам про статеве життя та своє тіло,або чому батькам треба навчитись говорити на “незручні” теми, та яким має бути сучасне

ЛЮТИЙ І.ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ Зміст Дата Форма узагальнення Відповідальні Індикатор виконання 1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці      

                                              Грудень  2023 р. № п/п                 Статті  видатків Грудень 1. Заробітна плата (державна субвенція) 1 550 118,88   2. Заробітна плата (місцевий бюджет) 253814,10