Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

Звіт Президента учнівського парламенту «Віче» за 2020-2021 навчальний рік

Першим завданням шкільного колективу на початку навчального року було оновлення шкільний парламенту. Для поповнення шкільного парламенту новими активістами було сформовано робочу групу (представники від всіх 8 комітетів парламенту 10-11 класи), яка обирала з учнів 9 та 8класів доповнення  до своєї команди. Так на початку жовтня у нас був обраний президент шкільного парламенту, сформований старостат школи та шкільний парламент.

Всі голови комісій добре розуміли своє завдання та мету роботи в комітетах. Перш за все увага була акцентована на те, що потрібно згуртувати новостворений колектив, працювати з кожним учнем індивідуально, розвивати свої здібності та допомогти розвинути здібності товаришів.

На початку навчального року очолив шкільний парламент  Довжук Михайло (10-В).

У 2019-2020 навчальному році учнівський колектив працював над пошуками цікавих форм роботи, адже в умовах карантину та часткового дистанційного навчання складно проводити вже традиційні заходи.

В цьому році ми запланували та провели такі заходи та акції:

 1. «Ерудит»: відновлення роботи репетиторського центру «Алгоритм»

в новому форматі. Проводилися індивідуальні консультації учнів(всього 36 учнів) з навчальних предметів(математика, фізика, хімія, англійська мова, біологія).

 • «Милосердя»: шкільним активном було проведено ряд благодійних акцій та  надана волонтерська допомога учням нашої школи та міста; була проведена акція «Допоможи солдату»; зібрані подарунки (солодощі, обереги та малюнки) для військових, які знаходяться в зоні  ООС; зібрані речі, іграшки, канцелярське приладдя для вихованців дитячого будинку. До Дня вчителя привітали вчителів-пенсіонерів з професійним святом.
 • «Гарт»: поновлення та щоденне проведення веселої руханки для учнів початкової школи на III перерві. Проводилися веселі ігри на перервах для початкової школи в вересні, жовтні, квітні, травні  на вулиці.
 •  «Радіо-центр»: на перервах в школі звучить українська музика для патріотичного виховання школярів. Кожного понеділка робочий тиждень розпочинається з урочистого підняття прапору і  гімн  України лунав для всієї школи. До кожного святкової чи пам’ятної дати наші радіоведучі готували тематичні радіоефіри ( «Пішоходам – безпечний рух!», «День вчителя», « За мир у всьому світі – це значить – за життя», «Серед братських могил у краю степовім», «Козацькі забави», «Твоя правова культура», «Людяність в нелюдський час», «СНІД – проблема XXI століття!», «Чарівник Святий Миколай», «Рік новий – прекрасне свято мрій», «День свободи та гідності», «День української писемності», «Сірники – не іграшка!», «З газом будь обережним!», «Охорона праці очима дітей», «Крути – смолоскип у минуле», «Афганістан – мій біль», «День закоханих», «Рідна мова для кожного з нас», « Вітаємо жінок», «Святкуємо масляну», «День цивільної оборони», «День землі», «Вишиванка – генетичний код народу!», «День пам’яті», «День сім’ї»).
 • Правопорядок: здійснював рейди по перевірці зовнішнього вигляду та дисципліни, рейди по перевірці стану класних кімнат, слідкували за правопорядком в школі, перевіряли роботу чергових по школі.
 • «Еко – центр»: у жовтні, квітні та травні були проведені шкільні толоки, відбувається постійний контроль за станом рослин в класних кімнатах. З вересня учнівське самоврядування продовжило активну роботу над проєктом по сортування сміття.
 • «Прес-центр»: робилися тематичні виставки стіннівок, малюнків («Пішоходам – безпечний рух!», «Мій рідний край!», «День вчителя»,

« День миру!», «Серед братських могил у краю степовім», «Козацькі забави», «Мої права», «Голодомор», «СНІД – проблема XXI століття!»,  «З новим роком!», «День свободи та гідності», «День української писемності», «Охорона праці очима дітей»). Репортажі та інтерв’ю про цікаві події в школі, робили різні оголошення учням, приймали участь у ведені сайту школи.

 • «Дозвілля»:  для учнів 1-2 класів  був створенний лепбук «Дотримуйте правила дорожнього руху». Проведена акція до Дня миру акція  «Ми за мир!». На День вчителя  була проведена безпрограшна лотерея. В ній прийняли участь всі присутні вчителі та адміністрація школи. Після цього учнями 11-х класів був підготовлений концерт до цього свята.  До Дня українського козацтва відбулася військово-спортивна гра «Козацькі забави», в якій змагалися команди учнів10-х, 11-х класів та військовослужбовці в/ч А 2183 та в/ч А 2709. Напередодні осінніх канікул учнівське самоврядування влаштувало виставку учнівських творчих робіт «Осінній вернісаж» (для учнів 1-7 класів) та  концерт до свята Хеллоуіну (для 8-11 класів). Після цього відбулася дискотека. 15 листопада відбулося вже традиційне свято творчості «Моя талановита сім’я». Взяли участь у підготовці заходу «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу». Учнівське самоврядування влаштувало «куточок пам’яті», а також була проведена акція, в якій прийняли участь всі бажаючі учні «Схиляя голову в скорботі….. Я голосую за життя. 26-28 грудня в школі відбулися новорічні вистави, підготовлені 14-15 лютого в школі пройшов традиційний бал до Дня закоханих. 21 лютого свято до Міжнародного дня рідної мови «Слово про рідну мову – барвисту і чудову». Допомогли в підготовці до святкування Масляної. Привітання до Дня 8 березня, яке підготували учні 10-А класу;       

  Здобули перемоги в різних міських та обласних творчих конкурсах в міському конкурсі «Світ надія Дивосвіт» (номінація театральний колектив) зайняли І місце та ІІ в області, в фольклорному конкурсі «Різдвяні канікули» І місце в міському етапі та ІІІ в обласному, в суспільної акції «Громадянин – 2021» (номінація освітній простір») ІІІ місце.

Отож, робота шкільного парламенту у нашій школі налагоджена досить добре. Є надбання і помилки, з якими приходить досвід. Закладено підвалини великої справи – залучення учнів до участі у шкільних справах, частково, у справах міста. Протягом навчального року всі комісії учнівського парламенту, органу учнівського самоврядування, намагалися добре впоратися зі своєю роботою. Більшість учнів школи із задоволенням брали учать в учнівському самоврядуванні, в організації колективних творчих справ. Учні вчилися бути ініціативними, відстоювати власну думку, формувати активну громадянську позицію.

Аналізуючи діяльність за 2020-2021 навчальний  рік можна зробити наступні висновки (рекомендації):

 • В наступному навчальному році необхідно спланувати та спрямувати роботу учнівського самоврядування по залученню більшої кількості дітей, з числа пасиву, до участі в учнівському самоврядуванні та організації колективних творчих справ;
 • Залучення учнів до активного спортивного життя; волонтерської діяльності; екологічної акції «Життя без сміття»;
 • Впроваджувати нові моделі учнівського самоврядування;
 • Активніше залучати членів учнівського самоврядування до нетрадиційних форм проведення шкільних та міських заходів, організації дозвілля.

Президент учнівського самоврядування                              М.Довжук

Первомайського НВК «ЗОШ I-II ст. – №15»

   Залишок      Сума коштів, залучених на потреби школи                                                       На що витрачені кошти (грн.) Господарчі,           електро-товари     Будівельні матеріалиРемонти Миючі засоби,

Сьогодні, 31 травня, в м. Миколаєві команда футзалістів ліцею “Ерудит” здобула перемогу у обласному етапі Всеукраїнських змагань “Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги” з