Cтартував проєкт Історія Голокосту та права людини

29-30 вересня в Україні вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру -всесвітньо відомого символу Голокосту. Адже першими жертвами нацистської політики винищення -майже 34 тисячі київських євреїв, вбиті 29-30 вересня 1941 року. Впродовж осені 1941 і до 6 листопада 1943 року у Бабиному Яру загинуло близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору. Зазвичай до цієї трагічної дати з метою формування історичної правди про події Голокосту, стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя у навчальних закладах України проводяться уроки пам’яті.У Первомайському ліцеї «Ерудит» за підтримки Інституту Ольги Ленгель (м.Нью-Йорк) та УЦВІГу (м. Київ) стартував проєкт «Історія Голокосту та права людини».Його керівниками є бібліотекарі ліцею Левченко І.А, Мазуренко Л.Г. та вчителька історії Сизова А.В. Протягом чотирьох місяців роботи над проєктом учні дізнаються про події Голокосту на теренах України та Миколаївщини зокрема, познайомляться з історіями наших земляків, які (не)пережили Голокост, історіями Праведників світу, ознайомляться з міжнародними документами, таким як Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, Загальна декларація прав людини, Конвенція ООН про права дитини; діти усвідомлять, як пов’язані булінг, дискримінація, дегуманізація та геноцид, і яке значення у дотриманні прав людини має діяльність кожного з нас.

Під час першого засідання вчителька історії Сизова А.В. ознайомила дев’ятикласників з метою та завданнями проєкту, правилами його реалізації. Шкільні бібліотекари Левченко І.А. та Мазуренко Л.Г. презентували учням книжкову виставку з художніми та науковими виданнями про історію Голокосту та права людини, придбаними за фінансування Інституту Ольги Ленгель. Левченко І.А. та Сизова А.В. провели заняття «Виставка однієї книги «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» з віртуальною екскурсією по залам цієї виставки.

Переглянути віртуальну виставку можна за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/

Підтримано Інститутом ім. Ольги Ленгель.Ця публікація не є відображенням офіційної позиції спонсорів проекту.@

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ, УЧНІ! У відповідності до ст.29 Закону України «Про освіту», функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти

13 червня 2024 року в Первомайському ліцеї ‘Ерудит” відбувся щорічний звіт директора Наталії Пташинської про діяльність закладу за 2023-2024 н.р. за участю