Як поводитися з дітьми, які перебувають у стресових ситуаціях

Враховуючи події сьогодення батьки мають знати, як поводити себе з дітьми, оскільки діти є самою уразливою категорією.

Отже, щоб уникнути важких емоційних порушень та психологічних травм у дітей, дорослим варто:

1. Розповісти дитині про те, що відбувається на максимально зрозумілій для неї мові. Приховувати інформацію немає сенсу, ми живемо у час інформаційних технологій.

2. Бути уважними до настрою дитини. Часто різка зміна настрою може свідчити про те, що дитина переживає якусь неприємну подію.

3. При різкій зміні настрою дитини потрібно поговорити з нею. Розпитати про те, що бентежить, визначити страхи, тривоги.

4. Варто розповісти дитині про власні відчуття та переживання, це допоможе створити довірливі стосунки.

5. Можна поговорити з дітьми про різні реакції людей на стресові ситуації, а потім разом визначити самий оптимальний шлях виходу із стресу.

6. Важливо дотримуватися здоров`язберігаючого режиму дня. Правильно харчувати дитину та вчасно вкладати спати.

7. Слід залучати дитину до спортивних занять та праці, це дасть змогу зняти емоційну напругу.

8. Дуже важливо спонукати дітей до допомоги іншим, це дасть змогу відчути себе потрібним (у житті є багато корисних справ, з якими діти можуть впоратися).

Дорослі, за політичними та економічними подіями можуть не помічати стану дітей, а іноді просто не знають як себе поводити в подібних ситуаціях.