Шевчук Ірина Сергіївна, вчитель 2-Б класу:

— Науково-педагогічний проєкт «Інтелект України» пропонує дітям інтегровані уроки, веселі руханки, навчання з дисків, різні техніки з швидкочитання та розвиває логічне мисленння з першого класу. Я передусім дотримуюся рекомендованої методики, щоб у дитини розвивався та зберігався інтерес до навчання. Уроки проводжу у формі гри, виховую інтелектуалів, лідерів та патріотів своєї країни, створюю ситуації успіху, забезпечую адаптацію школярів до систематичного шкільного навчання.

Мої учні навчаються за яскравими посібниками, у яких кожен урок супроводжується цікавими вправами та малюнками. Також до навчання долучаю новітні мапи, плакати та відеовправи з дисків. Це реалізує мету початкової освіти: «всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізичних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості» (Державний стандарт початкової освіти, загальна частина, п. 5).

У проєкті враховано природні здатності молодшого школяра, вразливість його психіки, допитливість у пізнанні самого себе, схильність до імітації зразків поведінки дорослих, що зумовлює вплив програмового змісту не лише на інтелектуальний, а й на соціальний і особистісний розвиток учня. Таким чином у молодшого школяра формую життєві навички, що сприяють соціальному, духовному та психічному здоров’ю:

• уміння слухати;
  • уміння чітко висловлювати свої думки;
  • уміння відкрито виражати свої почуття, без тривоги і звинувачень;
  • адекватна реакція на критику;
  • уміння розуміти почуття, потреби і проблеми інших людей, виявляти допомогу й підтримку;
  • уміння бути «членом команди»;
  • уміння усвідомлювати власну унікальність;
  • позитивне ставлення до себе, інших людей;
  • уміння правильно виражати свої почуття;
  • установка на успіх;
  • уміння концентруватися на досягненні мети;
  • розвиток наполегливості й працьовитості.

Результати, новизну й цінність проєкту позитивно оцінюємо не тільки ми, вчителі, а й батьки, які повірили у даний експеримент.