Шановні батьки!

За кілька днів розпочинається новий навчальний рік —нелегкий, непередбачуваний, з новими правилами. Розуміємо, що нові обмеження викликають негативні емоції і можуть бути стресовими як для батьків, так і для дітей. Повірте, нелегко буде і вчителям працювати в нових умовах. Проте ми готові зробити все від нас залежне, щоб освітній процес здійснювався якісно та в повному обсязі. А чи буде він відбуватися у стінах школи, чи знову доведеться переходити на дистанційне навчання, багато в чому залежить від вашої відповідальності, розуміння ситуації і готовності неухильно дотримуватись визначених правил та обмежень. Пропонуємо вам ознайомитись з особливостями організації освітнього процесу з 1 вересня і забезпечити дотримання правил та вимог до батьків.

Вимоги до батьків:

· батькам забороняється заходити до приміщень закладу освіти. Вчителі початкових класів прийматимуть учнів на пришкільній території до початку занять визначений графіком час з метою уникнення скупчення дітей. Спілкування з учителями, класними керівниками батьки здійснюють у телефонному режимі.

· батьки забезпечують учнів 5-11-х класів щоденно двома масками, та за бажанням — питною водою та індивідуальним антисептиком. У класах за рішенням батьків дозволяється бутильована вода з використанням одноразового або індивідуального посуду. Кулер у приміщенні їдальні заборонений.

· батьки щоденно контролюють фізіологічний стан дитини, вимірюють температуру. У випадку підвищення температури тіла до 37,2 залишають дитину вдома та звертаються до сімейного лікаря; після перенесеного захворювання надають довідку від лікаря про допуск до навчання або карантинну довідку у випадку пропуску навчальних занять більше 3 днів з інших причин.

· батькам дітей, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти в умовах підвищеного ризику (дітям із хронічними легеневими хворобами; розладами імунної системи; з захворюванням на цукровий діабет тощо) пропонуємо обговорити з сімейним лікарем питання вибору форм навчання, що максимально відповідають потребам захисту та безпеки дитини (наприклад, екстернатна, домашня або дистанційна форми здобуття освіти).

Вимоги до педагогічних працівників:

· зустрічають учнів перед початком занять, проводять опитування щодо самопочуття учнів та наявності симптомів респіраторної хвороби;

· забезпечують дотримання учнями вимог соціального дистанціювання та правил особистої гігієни;

· проводять регулярний моніторинг та аналіз відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров’я у випадку різкого збільшення;

· в разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби повідомляють медичного працівника, який ізолює дитину у відведеному приміщенні, повідомляє батьків; далі працівники закладу діють згідно алгоритму дій у випадку виявлення ознак інфекційного захворювання;

· забезпечують організоване пересування учнів у приміщеннях закладу та розведення потоків, для чого використовуються запасні виходи з приміщень, розмітка на підлозі;

· проводять розяснювальну роботу з питань особистої гігієни, вказують учням місця для обробки рук антисептичними засобами та для збору використаних засобів захисту.

В закладі освіти на період карантину:

· пересування між кабінетами мінімізується шляхом проведення занять кожного класу в одному кабінеті;

· окремі заняття в початкових класах та уроки фізичної культури в обов’язковому порядку проводяться на відкритому повітрі до настання показників температури, визначених ДСанСПІН;

· після кожного навчального заняття проводиться провітрювання не менше 10 хвилин; перерва між змінами встановлюється тривалістю 50 хв.;

· після закінчення занять кожної зміни проводиться дезінфекція приміщень; здобувачі освіти до проведення цих робіт не допускаються;

· у загальних приміщеннях та на території закладу розміщуються контейнери для використаних засобів захисту з яскравою поміткою «Використані маски та рукавички»;

· обмежується проведення масових заходів у закритих приміщеннях.

Здорового та успішного навчального року нам усім!