Семінар заступників директорів на базі ліцею

Зі сторінки КУ “ЦПРПП”

Вибудовуємо систему оцінювання результатів навчання учнів разом

02 травня 2024 року на базі ліцею «Ерудит» (директор Наталія Пташинська) в рамках роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи «Система оцінювання результатів навчальної діяльності учнів у закладі загальної середньої освіти». Модерувала захід Марина Хрипун, директор КУ «ЦПРПП».

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася директор ліцею Наталія Пташинська. Наталія Володимирівна презентувала досягнення й перспективи розвитку закладу, який очолює, побажала плідної та натхненної роботи.

З метою удосконалення професійної компетентності з напряму «Система оцінювання учнів» педагоги розглянули вимоги законодавства щодо забезпечення права здобувачів освіти на справедливе, неупереджене, об’єктивне, незалежне, недискримінаційне та доброчесне оцінювання. Особливу увагу Марина Геннадіївна звернула на систему освітніх оцінювань, передбачену Стратегічним планом діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року «Освіта переможців».

У ході інтерактивного спілкування освітяни ознайомилися із правилами розбудови та компонентами успішного функціонування системи оцінювання в закладі освіти; опрацювали види, критерії, процедури, політики оцінювання за різними формами здобуття освіти; розглянули інструменти для відстеження результатів навчальної діяльності учнів; визначили особливості оцінювання дітей з ООП.

Практичний досвід функціонування системи оцінювання в ліцеї «Ерудит» представила заступник директора з навчально-виховної роботи Олеся Горбачова. Оцінювання дітей з особливими освітніми потребами – Любов Степанова, заступник директора гімназії № 5.

Мотиваційним підсумком семінару стали слова очільника Міністерства освіти і науки України Оксена Лісового, які озвучила ведуча Марина Хрипун: «Освіта нової України — про практичні знання, розвинені м’які навички, ментальну безпеку та свободу вибору. Такі зміни на рівні системи потребують часу і ресурсів, складних рішень і нових підходів. В умовах війни — це подвійний виклик, але також додаткова мотивація. Наше завдання — побудувати систему освіти і науки, що поважає кожного учасника процесу, надає широкі можливості для розвитку та реалізації його потенціалу».

Матеріали семінару узагальнено в методичних шпаргалках «Система оцінювання результатів навчання учнів закладів загальної середньої освіти», «Оцінювання результатів навчання учнів за різними формами навчання», «Ведення класного журналу в закладах загальної середньої освіти», які розміщено на вебсайті Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

№ П.І.Б.  члена БК клас посада Розумович Світлана Мельсиківна 1-А Голова БК Лисейко Тетяна Вікторівна 1-А   Сопунова Юлія В’ячеславівна 1-А

І. ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ. 1.1.  Дане Положення розроблено відповідно до чинного законодавства: – Закону   України “Про благодійну діяльність та благодійні організації” № 5073-VI 05

1. Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами (перелік додається). 2. Благодійні внески можуть бути виключно добровільними! Допомагати закладу освіти чи