ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Загальні правила поведінки:

· Учень приходить до закладу освіти за 15 хвилин до початку занять.

· При вході у заклад освіти дотримується правил ввічливості, вітається з працівниками закладу.

· Учень готує все необхідне навчальне приладдя до початку уроку, не перебуває у класних приміщеннях у верхньому одязі чи брудному взутті.

· Заборонено приносити заклад освіти та на його територію з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні предмети та речовини; спиртні напої, сигарети (в т.ч. електронні), наркотичні та отруйні речовини. Про наявність лікарських засобів у здобувача освіти потрібно попередити вчителя.

· Завжди виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших, шанобливо ставитись до учасників освітнього процесу. Учні поступаються дорогою дорослим, старші — молодшим, хлопчики — дівчаткам.

· Виходити за територію заклад освіти під час освітнього процесу лише з дозволу педагогів, не пропускати заняття без поважних причин.

· У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний надати класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях.

· Під час перебування в закладі освіти та на його території чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатись, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування.

· Не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.

· Поза межами закладу освіти учні поводяться так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я заклад освіти .

· Учні бережуть майно закладу та майно інших учасників освітнього процесу, дотримуються чистоти і порядку на території ліцею.

· До учнів, які привласнили чужі речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. У разі пошкодження чужого майна, батьки учнів, які заподіяли шкоду, несуть матеріальну відповідальність.

· Учні, які знайшли чиїсь втрачені або забуті речі, повинні здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі ліцею.

· Не дозволяється користуватися мобільним телефоном, іншими гаджетами на уроках. Вони мають бути сховані та вимкнені, або у беззвучному режимі. В іншому випадку, на вимогу вчителя, потрібно покласти їх у спеціально відведене для них місце.

· Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо)

· Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені програмою.

· Носити щодня щоденник, вести запис домашніх завдань та на першу вимогу вчителя слід його надавати.

· Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

· Черговим учням виконувати свої обов’язки згідно Положення про чергування.