Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

План роботи бібліотеки Первомайського ліцею “Ерудит” 2024-2025 навчальний рік

Структура плану:

  1. Аналіз роботи бібліотеки за 2023- 2024 навчальний рік.
  2. Основні завдання і напрямки роботи бібліотеки у 2024-2025  навчальному році.
  3. Інформаційно-бібліографічна робота.
  4. Робота з читачами.
    1. Обслуговування читачів.
    1. Індивідуальна робота з читачами.
  5. Робота з бібліотечним фондом підручників та виховання дбайливого відношення до книги.
  6. Популяризація літератури шляхом проведення масових заходів спільно з педагогічним колективом.
  7. Робота з активом бібліотеки.
  8. Організація довідково-бібліографічного апарата, пропаганда бібліографічних знань.
  9.  Робота з педагогічним колективом освітнього закладу.
  10.  Робота з батьківською громадськістю.
  11.  Менеджмент і маркетинг бібліотеки.
  12.  Підвищення професійної компетентності, самоосвіта бібліотекаря.

 1. Аналіз роботи бібліотеки за 2023- 2024 навчальний рік.

 Бібліотека ліцею є обов′язковою структурною ланкою загальноосвітнього навчального закладу, що керується у своїй роботі принципами пріоритету читачів-дітей із урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, різноманітності форм бібліотечної роботи зі школярами та педагогічними працівниками.

  Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах: Конституція України; Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»; Закон України «Про мови в Україні»; Закон України «Про загальну середню освіту»; Положенні «Про шкільну бібліотеку» та ін. і спрямована на реалізацію завдань, витікаючи з науково-методичної проблеми школи, щорічного загального плану навчально-виховної  роботи.

 Основні завдання шкільної бібліотеки:

– сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

– виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;

– сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.

Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду, робота з каталогом.

Клас1кл2кл3кл4кл5кл6кл7кл8кл9кл10кл11кл
1001001001009293100100100100100

Загальний процент  забезпеченості підручниками – 98,6%.

Основними функціями шкільної  бібліотеки є: навчальна, виховна, інформаційна, пізнавальна, розвиваюча, культурологічна.

Фонд нашої бібліотеки на червень 2024 року складає  33123 примірників: література – 13285 екземплярів, підручники – 19838 екземпляри. Постійно з бібліотечних фондів вилучаються застарілі  підручники,  галузева та художня література.

На кінець 2023-2024 н.р. року кількість відвідувань у бібліотеці  становить   2356 (разом із дорослим контингентом), а загальна кількість виданих  книг – 12314 екземплярів (враховуючи підручники). Найчастіше відвідували бібліотеку учні початкової ланки та учні 5, 6 класів.

Одним із засобів поповнення книжкового фонду є доброчинна акція „Подаруй книгу шкільній бібліотеці», яка в цьому навчальному році була проведена за допомогою коштів колишнього учня нашого ліцею,  завдяки чому фонд бібліотеки поповнився  книгами в кількості 46  примірників, 63  книги були подаровані  благодійними організаціями та заміна втрачених.

Воєнний стан вніс свої зміни в навчальний  процес закладів освіти, а, отже, і в роботу шкільної бібліотеки.  Незвична ситуація підштовхнула бібліотекарів школи шукати нові форми роботи, нові можливості комунікації зі своїми  користувачами, звернути увагу на важливість власної присутності в Інтернет-просторі. Фізичне закриття дверей бібліотек дає змогу відкрити цифрові двері.

Найбільш популярним каналом взаємодії нашої шкільної бібліотеки з користувачами стали соцмережі. З жовтня 2015 року діє блог шкільної бібліотеки «БібліоNET» і група: „Бібліотека Первомайського ліцею «Ерудит»” (месенджері Facebook) в яких бібліотекарі інформують педагогічний колектив про різні  матеріали щодо роботи співпраці вчителів та бібліотекарів.

Протягом 2023-2024 н.р. для популяризації літератури в бібліотеці були оформлені різноманітні тематичні полички, розгорнуті книжкові виставки:

  •     30 вересня – Всесвітній день бібліотек»;
  •     До дня Героїв Небесної сотні;
  •     Зимова круговерть;
  •     Нова українська школа. Методична майстерня педагога.
  •     “Як парость виноградної лози, плекайте мову”
  •     До Дня українського козацтва;
  •     І знову у мандри запрошують книги…;
  •     Свіча Голокосту не згасне.
  •     Двері відчиняй: іде Миколай;
  •     Цей пам’ятний січень в історії українського народу;
  •     Вірю в майбутнє твоє, Україно;
  •     Чорнобиль: пам’ять, надія, відродження;
  •     У вінок пам’яті Тарасові Шевченку;
  •     Вже скоро літо…

Тісно співпрацює бібліотека з класоводами, класними керівниками та  учителями-предметниками. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» (жовтень 2023 р.). У цьому році захід проходив у не зовсім звичайному режимі. Повітряні тривоги, відключення світла, дистанційна  форма навчання – усе це не стало на заваді його проведення. Усіх об’єднала спільна справа. Протягом місяця, крім книжкових поличок та виставок, спільними зусиллями учнів та вчителів було проведено багато різноманітних заходів. Було проведено такі заходи у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»:

  •  20 жовтня 2023 року відбувся онлайн цікавий та захопливий козацький квест «Заповіт отамана Вернидуба». Участь у квесті  брали учні 8-Б класу. 

https://kniga-nvk15.blogspot.com/2023/10/blogpost_20.html

  • 16, 18-19 жовтня учні  7-В, 5-х та 6-х класів приймали участь у вікторинах   «Україна смакує!»   та «Мандри Україною» дистанційно

https://kniga-nvk15.blogspot.com/2023/10

https://docs.google.com/document/d/1u34VzWLn7mup3EWFTvLlbOBcvJolPmAz/edit?usp=sharing&ouid=100178893550616379076&rtpof=true&sd=true

Як підключити батьків та дітей до Мрії: ділимося покроковою інструкцією Оцінки, домашні завдання, важливі події – це ключові складові взаємодії між школою

   Залишок      Сума коштів, залучених на потреби школи                                                       На що витрачені кошти (грн.) Господарчі,           електро-товари     Будівельні матеріалиРемонти Миючі засоби,