Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

Первомайському ліцею «Ерудит» – 50 !

Усе навкруги починається із школи. Вона, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. А її душа – це учнівський та педагогічний колективи, такі різноманітні, різнобарвні й надзвичайно творчі.

50 років! Це небагато, але й немало. 50 років – золотий ювілей ліцею «Ерудит». Як перлина до перлини на вишуканому намисті, так рік за роком  нанизані на срібну нитку життєві будні нашого навчального закладу. У ньому навчають, люблять, виховують, благословляють у далекі світи своїх вихованців.

Школи, як і люди, бувають різні. У кожної своя доля, своя біографія. Наш ліцей має теж цікаву й багатогранну історію. Розпочав своє існування навчальний заклад у 1965 році як 8-річна школа для дітей військовослужбовців Первомайського гарнізону. Це було маленьке одноповерхове дерев’яне приміщення, у якому навчалося до 300 дітей. Очолювала заклад  Лариса Порфирівна Скарченко.

На початку 70-х активно розбудовувався житловий масив військового містечка по вулиці Коротченко, у центрі якого скоро з’явилася світла і затишна будівля середньої школи з виробничим навчанням №15.

Рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради від 28 серпня 1972 року було введено в есплуатацію приміщення школи загальною площею 4161м² на 960-1000 учнівських місць. Тож саме з 1972 року розпочалася її славна історія. Першим директором стала Синельникова Марія Тимофіївна, а її наступницею з 1976 р. – Розова Таїса Олександрівна, талановитий педагог і організатор, непересічна особистість, людина величезного творчого потенціалу. Завдяки її зусиллям сформувався стабільний високопрофесійний педагогічний колектив, який забезпечував високу результативність освітнього процессу, закладав традиції школи, утверджував її авторитет у мікрорайоні та в місті.

З 2002 року кермо навчального закладу переймає Погорєлова Тетяна Василівна, учитель російської мови та літератури, учитель-методист,  відмінник освіти України, нагороджена нагрудним знаком „Василь Сухомлинський”.

За керівництва Тетяни Василівни у 2007 році  з метою удосконалення освітнього процесу, виявлення, відбору та поглибленої загальноосвітньої підготовки здібної і обдарованої молоді, забезпечення наступності між базовою, старшою школою та ВНЗ школа рішенням 31 сесії 5 скликання Первомайської міської ради від 25.06.2007р. №21 реорганізована у навчально-виховний комплекс „Первомайська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 15 – колегіум”. На ІІІ ступені навчання учні здобували профільну  загальну середню освіту за природничо-математичним та суспільно-гуманітарним  напрямами та поглиблено вивчали окремі предмети.

У цьому ж році був започаткований проєкт «Кадетський клас», який став гордістю школи, яскравим втіленням інноваційної моделі організації освітнього процесу та військово-патріотичного і громадянського виховання школярів. Ідея започаткувати педагогічний проєкт «Кадетський клас» належала вчителю предмета «Захист Вітчизни» Валерію Кнішуку, колишньому військовому, який завжди з особливою повагою та професійною гордістю сприймав усе, що пов’язане з військовою службою. Свій обов’язок учителя вбачав у вихованні в юнаків справжніх чоловічих рис та якостей громадянина і захисника Вітчизни. Тому багато випускників кадетського класу стали військовими й нині захищають нашу Батьківщину в рядах ЗСУ.

Випускники інших класів 2006-2007 року на чолі з учителькою англійської мови Романюк Наталією Володимирівною подарували школі ще один творчий проєкт «Віденський бал», який і донині продовжують старшокласники.

У вересні  2018- 2019 р. педагоги початкової школи долучилися до впровадження реформи НУШ та стали учасниками Всеукраїнського науково-педагогічного проєкту “Інтелект України”. Нині за цим проєктом навчається 5 класів.

Історію школи протягом 50 років писали педагоги, які з гордістю переймали надбання попередників. Адже завжди в школі працювали визначні педагоги, серед яких учителі  постійного пошуку, люди, поряд із якими хочеться бути досконалішим, озброєним системою вмінь, стремлінням мати найвищі людські якості: почуття  відповідальності за долю людини, гуманність у своїх помислах.

Обличчя нашого ліцею формували кращі педагоги, чиї імена й досі з пошаною згадують колеги та колишні випускники. Це Ширанська О.О., Шефова З.І., Підлубна М.І., Шабалова В.С., Савенко Г.П., Вільчанський М.С., Клочкова В.С., Коломієць Н.І., Сніцаренко Г.А., Кульчицька О.С., Жуматій К.І., Саприкіна О.О., Желудкова Л.М., Абакумова Г.Д., Кащук Г.М., Маковська І.В., Рогаленко Л.А., Романюк Н.В., Буртова В.П., Сапунова Т.В., Сподар Л.Л., Власенко О.М., Коржева О.І., Попова Т. Д.

Приємно відзначити, що Кащук Г.М. та Сніцаренко Г.А. брали участь у конкурсі Міжнародного фонду «Відродження» й отримали звання Соровського вчителя (1994 р.).

Школа особливо пишається своїми випускниками, які обрали вчительську професію й працювали або працюють нині в рідній школі.

Це Антіпіна Л.В., Марчук Н.М., Кифоренко Н.М., Гізюк Г.М., Татарінцева О.В., Дудіна Н.М., Шаповал О.С., Підгорна І.П., Галак А.А.

У 2021 році рішенням 14 сесії 8 скликання Первомайської міської ради   від 24.06.2021 року №12 змінено тип закладу та перейменовано із навчально-виховний комплекс „Первомайська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 15 – колегіум” на Первомайський ліцей «Ерудит» Первомайської міської ради Миколаївської області, який очолила творча, ініціативна директорка Пташинська Наталія Володимирівна. За її ініціативи заклад долучився до нових сучасних проєктів, програм та ініціатив, серед яких Міжнародний проєкт “PALS -2030”, Міжнародний проєкт «Шкільний простір як модель толерантного суспільства», Усеукраїнський проєкт «Енергоефективні школи: нова генерація», Усеукраїнський проєкт «Мережа DOCU/КЛУБів за реформи».

У цьому ж навчальному році стартували цікаві внутрішні проєкти “Кава з директором”, «Дві зірки» (фотосесія для учнів переможців конкурсів, Всеукраїнських учнівських олімпіад та їх наставників), «На хвилях «Ерудиту»» (випуск інформаційного дайджесту). Мета ініціатив – налагодження партнерства між учасниками освітнього процесу  для отримання якісної освіти .

Виховання почуття патріотизму, формування активної громадської позиції та почуття обов’язку перед своєю Вітчизною в нашому ліцеї завжди є пріоритетними. 

З початком повномасштабної війни росії проти України учні ліцею об’єдналися разом з вчителями та батьками для організації збору гуманітарної допомоги для військовослужбовців, які захищають нашу країну. В цих речах найголовніше ‒ частинка дитячої любові і домашнього тепла. Дитячі малюнки та обереги, виготовлені руками школярів, стали для захисників окремим, дорогим серцю подарунком. Протягом березня – травня 2022 року в закладі проходила акція «Добра шафа» в ході якої всі бажаючі могли допомогти внутрішньо переміщеним особам продуктами харчування, одягом, іграшками, посудом, Адже у всіх українських дітей є одне спільне бажання: нехай, нарешті, в Україні запанує МИР!

Зараз ліцей «Ерудит» – один із провідних закладів загальної середньої освіти міста Первомайська, у стінах якого навчається більше 1080 учнів, а освітній процес забезпечують 65 креативних, відданих своїй справі педагогів. З них мають педагогічне звання «вчитель – методист» – 5, «старший учитель» – 11, кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 23 вчителів. Кожен із них намагається турбуватися про учнів, виховувати, віддавати тепло своїх сердець і душ.

Ліцей гордиться наполегливими педагогами, які впевнено крокують до своєї мети, досягають поставлених цілей, розкривають перед учнями різні грані багатовимірної дійсності й закликають бути активними творцями нового життя, побудованого на принципах поваги до іншого, патріотизму, шанобливого ставлення до своєї мови, культури та історії. Щороку педагоги доводять свою педагогічну майстерність, професійні уміння і творчі здобутки в конкурсі «Учитель року», у різноманітних  проєктах та конкурсах. А їх вихованці є постійними призерами міських, обласних етапів  Всеукраїнських учнівських олімпіад, багатьох творчих конкурсів, проєктів: Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, міського конкурсу читців «Поетична пристань», Усеукраїнської українознавчої гри “Соняшник”, Усеукраїнського учнівського фізичного конкурсу “Левеня”, Міжнародного математичного конкурсу «КЕНГУРУ», конкурсу з англійської мови «Гринвіч», Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, вчителів, студентів та аспірантів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності» тощо.

Варто відзначити тих учителів, які виявляють обдарованих учнів, створюють максимально сприятливі умови для формування високо інтелігентної, активної творчої особистості і щороку досягають найвищих результатів. Це Сизова А.В., Кифоренко Н.М., Садовник Н.Ф., Овчаренко Н.О., Рігоц Н.В., Татарінцева О.В., Гречешнюк С.В., Запорожчук О.В., Коржева О.І., Носова М.С., Підгорна І.П., Верескун С.В., Дячук О.К., Косенков В.Г. тощо.

Спорт також займає чільне місце в шкільному житті ліцею. Високих результатів досягає збірна команди закладу з волейболу, футболу, баскетболу, шахів та настільного тенісу із професійними наставниками Косенковим В.Г., Баранюком Г.С., Нікіфоровим О.Л., Шарковським І.О.

Щороку ліцей у рейтингу серед усіх закладів загальної середньої освіти міста посідає призові місця. А свідченням плідної роботи педагогів та учнів є високі результати ЗНО: протягом 2017 – 2021 рр. ліцей входив у десятку кращих загальноосвітніх закладів освіти Миколаївської області. Варто зазначити, що за результатами ЗНО з усіх навчальних предметів, визначених для обов’язкового складання у 2021 році, стипендію Президента України за найвищі результати отримала учениця нашого ліцею Піроженко Дар’я.

У вересні ліцей святкуватиме золотий ювілей. За ці роки відбулося 48 випусків, міцні знання та путівку в життя отримали майже 4000 випускників. 39 з них були нагороджені золотими, а 27 – срібними медалями.

Тисячі учнів вирушили в життєвий вирій за період історії школи, залишивши в невидимих духовних нішах гамірне відлуння дитинства. Кожен учень – це неповторна доля. Це – історія, написана самими учнями. Випускники нашого ліцею – це люди різного віку і різних професій, які досягли особливо високих вершин. І чим більших висот його вихованці досягають, чим більший слід по собі залишають, тим більше гордиться ними наш заклад. А гордитись є чим, бо випускниками ліцею є дійсно шановані та успішні люди. В одному  нарисі неможливо згадати всіх випускників, які торували дорогу до знань за останні 50 років, трудилися на благо Батьківщини  в різних галузях: освіті, науці, культурі, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо.

Отже, можемо з гордістю сказати: ми пишаємося своєю історією, своїми учнями, учителями та випускниками!

На цьому історія ліцею не закінчується, тому що сьогодні її створюють нинішні учні, учителі, батьки, які своєю працею, своїми справами і вчинками продовжують вписувати в шкільний літопис нові славні сторінки. 

Бажаємо нашому ліцею яскравих багатобарвних сторінок життя і нових перемог !

Переглянути фотоальбом:

https://drive.google.com/drive/folders/1Ue6ZZtl-2nmK4Hu47dnneYyWEi4Gsj-c?usp=sharing

Щорічно 23 травня у нашій країні відзначається День героїв України. Сьогодні українці вшановують пам’ять усіх людей, які боролися за свободу та незалежність

                                                  Квітень  2024 р. № п/п                 Статті  видатків Квітень 1. Заробітна плата (державна субвенція) 1162508,18  2. Заробітна плата (місцевий бюджет) 224138,26  3. Нарахування

З 1 по 20 травня в Первомайському ліцеї «Ерудит» пройшли заняття з практичним психологом (Ілащук Галина) в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я

16-17 травня стали для наших учнів днями випробування. Сьогодні вже 8-Б клас – учасники моніторингового дослідження ДСЯО. Вони проходять тестування з математики