Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

ПАМ’ЯТКА Благодійникам (батькам), які планують здійснити благодійний внесок до закладу освіти

1. Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами (перелік додається).

2. Благодійні внески можуть бути виключно добровільними! Допомагати закладу освіти чи ні – це Ваше особисте рішення. Ніхто не може контролювати здійснення Вами благодійної допомоги.

3. Благодійні внески у вигляді коштів не можуть прийматися працівниками закладу дошкільної освіти, окрім бухгалтера у закладах, що ведуть самостійний бухгалтерський облік.

4. Переказ благодійних внесків Ви можете здійснити на спеціальний розрахунковий рахунок закладу освіти, що розміщений на інформаційному стенді та на сайті закладу, через каси банку, інтернет-банкінг, платіжні системи тощо. У будь-якому обраному Вами варіанті обов’язковим є відповідне оформлення у бухгалтерському обліку.

5). При наданні Благодійником благодійних (добровільних) внесків заява має бути написана власноруч Благодійником із зазначенням: ПІБ та адреса благодійника, заклад якому надаються благодійні (добровільні) внески,  сума благодійного внеску (цифрами та прописом), напрям видатків, дата надання та підпис Благодійника. (Зразок заяви додається).Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник закладу освіти може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов’язані виключно з основною діяльністю. 

6. Благодійник має право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійних внесків.  На письмове звернення Благодійника, Бенефіціар надає Благодійнику усю необхідну інформацію щодо цілей та напрямків використання благодійної допомоги або благодійних внесків, наданої відповідним Благодійником у термін не пізніше 5 (п’яти) робочих днів з дня отримання письмового запиту або у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних до 20 робочих днів, з наданням проміжної відповіді.

7.Щомісячний звіт адміністрації закладу освіти щодо залучення та використання благодійних внесків у рекомендованій Департаментом освіти формі повинен розміщуватися на сайті та інформаційному стенді закладу.

8. Ви маєте знати про обов’язковість щорічного звітування керівника закладу дошкільної освіти на загальних зборах (конференціях) педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості.

9. У разі примусового збору коштів, фактів дискримінації дітей або порушення вимог діючого законодавства України Ви завжди можете звернутися за Телефонами Довіри до Департаменту освіти Миколаївської області (_________________), громадських приймалень депутатів Первомайської міської ради (номери телефонів розміщені на офіційному сайті Міської ради м. Первомайськ, міського голови, виконавчого комітету http://www.pervomaisk.mk.ua/ або Управління освіти Первомайської міської ради – ______________________

Необхідний перелік нормативних документів

–  Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від  юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування Затверджений   постановою Кабінету Міністрів України   від 4 серпня 2000 р. N 1222;

– Закон України «Про освіту» № 2145-VIII  від 05 вересня 2017 року (зі змінами та доповненнями);

– Закон України «Про дошкільну освіту» № 2628-III від 11 липня 2001 року (зі змінами та доповненнями);

– Закон України «Про позашкільну освіту» № 1841-III від 22 червня 2000 року (зі змінами та доповненнями);

– Закон України «Про фізичну культуру і спорт» № 3808-XII від  24 грудня 1993 року (зі змінами та доповненнями);

– Порядок, визначеним  постановою  Кабінету  Міністрів  України від 17 серпня 1998 р.  N 1295 ( 1295-98-п ) “Про затвердження Порядку  розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної  допомоги  у  вигляді  наданих  послуг  або виконаних  робіт”  

– Бюджетний кодекс України від 8 липня 2010 р. № 2456-VІ (із змінами);

– Закон України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-VI від 13 січня 2011 року (зі змінами та доповненнями).

– Іншими нормативними документами, які регулюють процес надходження благодійних внесків та відносини, що виникають у сфері запобігання і протидії корупції: Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р №3206- VI, Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських коштів» від 15 квітня 2011 р. №1/9-289, Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо збору коштів з батьків» від 13.10.2011 р. №1/11-9472.Роз’яснення щодо інструментів благодійності

Види благодійної діяльності

Благодійники можуть надавати благодійну допомогу Бенефіціару у вигляді:

– безоплатна передача Бенефіціару права користування та інших речових прав на майно та майнові права;

– безоплатна передача Бенефіціару благодійних (добровільних) внесків (коштів), іншого майна, а також безоплатне відступлення Бенефіціару майнових прав;

– безоплатна передача Бенефіціару доходу від майна і майнових прав;

– безоплатне надання послуг та виконання робіт на користь Бенефіціара;

– фінансування конкретних цільових програм на підставі договору;

– інших заходів, не заборонених законодавством України, Статутом(Положенням) та цим Положенням.

Стаття 5.Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»

Банківський ендавмент. «Ендавмент» означає суму коштів або цінних паперів, які вносяться благодійником у банк або небанківську фінансову установу, завдяки чому набувач благодійної допомоги отримує право на використання процентів або дивідендів, нарахованих на суму такого ендавменту. При цьому такий набувач (бенефіціар) не має права витрачати або відчужувати основну суму такого ендавменту без згоди благодійника.

Платіжна система – платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів. Проведення переказу коштів є обов’язковою функцією, що має виконувати платіжна система. Платіжна система не є фінансовим агентом, тому всі фінансові дані щодо платіжних реквізитів карток вводяться виключно на стороні банків, що є найкращою гарантією безпеки платіжних даних. Для передачі всіх інших даних використовується шифрований протокол SSL.

Як підключити батьків та дітей до Мрії: ділимося покроковою інструкцією Оцінки, домашні завдання, важливі події – це ключові складові взаємодії між школою

   Залишок      Сума коштів, залучених на потреби школи                                                       На що витрачені кошти (грн.) Господарчі,           електро-товари     Будівельні матеріалиРемонти Миючі засоби,