Історія Голокосту і права людини

20 листопада 2023 року, у Всесвітній день дитини- свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу, в ліцеї «Ерудит» відбулося третє заняття для дев’ятикласників в рамках проєкту «Історія Голокосту та права людини. Цього дня 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про їх права. Під керівництвом вчительки історії та правознавства Сизової А.В. учні опрацьовували текст Конвенції ООН про права дитини. На прикладах персональних історій дітей України, які (не)пережили Голодомор 1932-1933 рр., Голокост чи війну путінської росії проти України, дев’ятикласники з’ясовували, які саме права дитини були порушені в тому чи іншому випадку. На практиці переконалися, що усі геноциди дуже схожі за своєю сутністю, а порушення прав людини/дитини є головною ознакою тоталітарного суспільства, тому дійшли висновку, що кожен має докладати зусиль для захисту прав людини/дитини, сприяти розбудові громадянського суспільства і утвердженню демократії.

Бібліотекарка Левченко І.А. презентувала учням книги «Твої права і обов’язки» та «Молодь діє», придбані за підтримки інституту ім.Ольги Ленгель (м.Нью-Йорк). Ознайомила учнів з реальними історіями дітей, які відстоювали власні права та допомогли іншим змінити світ довкола себе на краще.

До наступного заняття, яке буде приурочено до Міжнародного дня прав людини, учні отримали завдання дослідити історію боротьби за права людини на прикладі біографій Рафаеля Лемківа, Елеонори Рузвельт, Говарда Зінна, Нельсона Мандели, Йосипа Зісельса, Миколи Руденка, Петра Григоренка, Оксани Мешко, Ніни Каравайної- Строкатої та інших членів Української Гельсінкської групи. Вчителька інформатики Цибулько Р.В. навчила учнів, як підготувати свої виступи, застосовуючи безкоштовний онлайн-інструмент графічного дизайну- Canva.

З нагоди Всесвітнього дня дитини по завершенню заняття діти-учасники проєкту отримали у подарунок солодощі.

Підтримано Інститутом ім. Ольги Ленгель. Ця публікація не є відображенням офіційної позиції спонсорів проекту.