docuclub docu показ

@Кіноклуби Docudays UA

Українська реальність розділена на два періоди — до і після війни. У національному опорі кожен громадянин і кожна громадянка докладають зусиль для боротьби за незалежність України.5 грудня 2023 року, у Міжнародний день волонтера і напередодні Дня Збройних Сил України, який відзначають 6 грудня, в ліцеї «Ерудит» було проведено чергове засідання кіноклубу «Докудейз» під назвою «Герої нескореної України». З метою допомогти школярам сформувати усвідомлення власної ролі у протидії російській агресії, залучити їх до волонтерської діяльності у громаді та актуалізувати і поглибити знання про права людини в умовах війни вчителька історії та правознавства Сизова А.В. спільно з учнями 9-х класів переглянула і обговорила документальну стрічку «Літургія протитанкових перешкод» /2022, Україна, США / . Даний фільм створено українським режисером Дмитром Сухолитким-Собчуком в рамках документальної серії New Yorker Documentary -програми інноваційного короткометражного кіно, яке розповідає реальні історії з усього світу – малі історії, які справляють велике враження. У назві фільму «Літургія протитанкових перешкод» автор заклав думку про те, що боротьба й жертви українського народу проти російської агресії – це служіння найвищим цінностям, результатом якого будуть дари Перемоги – можливість жити вільно у вільній країні. Фільм був представлений в офіційній програмі Міжнародного кінофестивалю Торонто (2022 рік).

Під час рефлексії школярі зазначали, що після перегляду фільму вони краще усвідомили взаємозв’язок між власними потребами та потребами громади і держави в цілому та роль кожного громадянина України в опорі окупантам та захисті державної незалежності.