До дня Соборності України

Відповідно до плану роботи управління освіти міської ради та з нагоди 105-ї річниці Акту злуки УНР і ЗУНР 22 січня 2024 року в актовій залі Первомайського ліцею «Престиж» відбулася історична толока за участі десятикласників ліцеїв нашої громади.

Ведуча заходу Сизова А.В., учитель історії ліцею «Ерудит», пояснила присутнім суть поняття «толока». Толока є давнім українським звичаєм – це праця гуртом для швидкого виконання великої за обсягом роботи. У сучасній культурі поняття «толока» вживається для позначення якихось громадських чи масових проєктів. Така форма заходу була обрана не випадково. Адже саме толочний дух викликає бажання працювати в команді, народжувати нові ідеї, консолідувати зусилля для виконання поставлених завдань та сприяє об’єднанню – головній ідеї Соборності.

Роботу в командах було розпочато вправою «Асоціативний кущ» – «Соборна Україна». Потім кожна команда презентувала власний відеоролик щодо історичних подій, пов’язаних із Днем Соборності в різні часи. Також учасники толоки згадали історичних діячів, які сприяли проголошенню самостійної і незалежної Української держави.

Насамкінець учні об’єдналися в «живий ланцюг», проявляючи солідарність та єднання з усіма українцями, які нині через війну знаходяться в окопах, чинять спротив на тимчасово окупованих територіях чи розпорошені по світу. Подумки – ми усі разом! Адже Соборність – це не лише цілісність етнічних земель. Соборність також означає духовну консолідацію всього населення країни, усіх її громадян, незалежно від національності. Тільки разом ми збережемо незалежність!