Первомайський ліцей «ЕРУДИТ»

Первомайський ліцей

«ЕРУДИТ»

П Р А В И Л А внутрішнього  трудового  розпорядку Первомайського ліцею «Ерудит»  2024-2025 н.р.

І. Загальні положення

1.1.Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен громадянин України має право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб.

1.2. Трудова дисципліна в закладі освіти ґрунтується на свідомому виконанні  працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою ефективної праці та  якісної організації освітнього  процесу.

Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

1.3.Ці Правила поширюються на працівників Первомайського ліцею «Ерудит» (далі –  заклад освіти).

1.4.Метою цих Правил є визначення обов’язків педагогічних та інших працівників   закладу освіти,  передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок у закладах освіти. Зазначені норми закріплені в Типових правилах внутрішнього розпорядку, відповідно до яких трудові колективи закладів освіти за погодженням з профспілковим комітетом затверджують свої Правила внутрішнього розпорядку.

1.5.Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил внутрішнього розпорядку, розв’язує керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і правилами внутрішнього трудового розпорядку, – спільно або за погодженням з  профспілковим комітетом  закладу освіти.

1.6.Оновлені Правила складені з урахуванням змісту основних організаційно – правових документів закладу – Статуту та Колективного договору і вступають у дію та вважаються чинними по факту затвердження їх загальними зборами трудового колективу до прийняття нового документу, розробленого і затвердженого в установленому порядку.

  1. Усі питання, пов’язані із застосуванням Правил, вирішує директор закладу в межах наданих йому повноважень, спільно або за погодженням із профспілковим комітетом.

1.8.Правила погоджені з профспілковим комітетом і враховують умови роботи закладу освіти на період дії правового режиму воєнного стану.

1.9.Трудова дисципліна у закладі ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і освітнього процесу.

ІІ. Порядок прийняття і звільнення працівників.

2.1.Громадяни України вільно обирають види діяльності, не заборонені законодавством, а також професію, місце роботи відповідно до своїх здібностей. Працівники приймаються на роботу до закладу освіти за трудовими договорами, контрактами або на конкурсній основі відповідно до чинного законодавства. Заява про прийняття на роботу є підтвердженням укладання трудового договору між працівником та роботодавцем.

 Особа, що працевлаштовується, зобов’язана надати трудову книжку, оформлену у встановленому порядку, пред’явити паспорт, ідентифікаційний код, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, для військовозобов’язаних – військовий квиток (приписне посвідчення), а також  медичний висновок – допуск до роботи в закладі освіти  встановленої форми.

2.2.Особи, які працевлаштовуються на роботу, що вимагає спеціальних знань, зобов’язані подати відповідні документи про освіту чи професійну  підготовку (диплом, атестат, посвідчення), копії яких завіряються керівником закладу освіти і залишаються в особовій справі працівника.

2.3.При укладанні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які  працевлаштовуються, відомості про їх партійну та національну приналежність, походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.

2.4.Приймаючи працівника на роботу директор закладу освіти ознайомлює його:

 – з дорученою роботою, умовами оплати праці, правами й обов’язками;

– правилами внутрішнього трудового розпорядку і змістом колективного договору, що діє на цьому підприємстві, в установі, організації;

– проводить вступний інструктаж з правил санітарії та гігієни, техніки безпеки, протипожежної охорони, інших правил охорони праці.

2.5. На всіх прийнятих на роботу заводяться особові картки (типова відомча форма Т-2, затверджена наказом Міністерства статистики України).  

2.6.Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Законів України «Про освіту»,  «Про  загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у державній та комунальній власності, та іншими нормативно-правовими документами.

2.7.Працівники закладу можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.

2.8.Прийняття на роботу оформляється наказом,ознайомлення з яким працівник завіряє особистим підписом .

2.9.На осіб, які працювали понад п’ять днів, ведуться трудові книжки.

На осіб,  кі працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною.

Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом за місцем основної роботи.

Трудові книжки зберігаються в закладі освіти  як документи суворої звітності.

2.10.Відповідальність за зберігання, ведення і видачу трудових книжок працівників покладається на керівника закладу освіти.

 2.11.Припинення трудового договору педагогічного працівника відбувається за його заявою і оформляється наказом директора закладу освіти. Умови та термін звільнення визначаються відповідними нормативними документами.

2.12. У день звільнення працівникові видається належно оформлена трудова книжка і проводиться фінансовий розрахунок відповідно до чинного законодавства. Записи про причини звільнення у трудовій книжці проводяться відповідно до формулювання чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.

  • Відповідно до статті 29 КЗпП України директор закладу освіти до початку роботи працівника за трудовим договором в узгоджений із працівником спосіб інформує його про:
  • місце роботи (інформація про заклад, у тому числі його місцезнаходження), трудову функцію, яку зобов’язаний виконувати працівник (посада та перелік посадових обов’язків), дату початку виконання роботи;

читати далі: https://docs.google.com/document/d/1v-3ZA946bBS0wsx_IfXRhs8Y_bubkM_H/edit?usp=sharing&ouid=100178893550616379076&rtpof=true&sd=true

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Гідність і Свобода – це портрет сучасного українця. Кожного – військового, рятівника, поліцейського,

20 листопада 2024 року на базі ліцею “Лідер” відбулися обласні зональні змагання Шкільні ігри з ШАХІВ . Змагання проходили між представниками команд

У рамках тижня англійської мови учні 3-Б класу Первомайського ліцею “Ерудит” дізналися про офіційний день національного прапора Великобританії, який щорічно відзначають 20

19 листопада серед учнів 7-В та 7-Г класів Первомайського ліцею “Ерудит” було проведено вікторину “BRITISH CULTURE QUIZ” (вчитель Шарковська Н.І). Головною метою